Hamilelik Döneminde Oluşan Çatlaklar Ve Lekelerin Tedavi Yöntemleri

Hamilelik sürecinde oluşan çatlaklar ve lekeler birçok anne adayının korkulu rüyasıdır hamilelik döneminde karın bölgesinde meydana gelen gerilme ve kasılmalar bu şekilde çatlak ve lekelere sebep olabilmektedir. Kişinin vücut şekil ve tipine göre bu deformasyonlar farklı tiplerde görülebilirler. Gelişen teknoloji sayesinde her geçen gün bu sorunla ilgili farklı tedavi yöntemleri ortaya çıkmaktadır ve birçok annede başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Nasıl Engel Oluruz?

Bu çatlak ve lekeleri engellemenin yolları bir hayli zor ve uğraştırıcı gözükse de imkânsız değildir Bunlardan bazıları ise; Çatlak önleyici olarak E vitamini cilde en iyi gelen faktördür. İçeriğinde E vitamini bulunduran krem ve losyonlar kullanmak oldukça etkili olacaktır.

Kan dolaşımını hızlandıran hareketler de karın bölgesindeki çatlaklara faydalı olabilmektedir Bitkisel çözüm olarakdan karın bölgesine kantaron yağı da kullanılabilir iyileştirici ve nem oranı yüksek olan kantaron yağını günümüzde her alanda kullanabilmekteyiz.

 Hangi Vücut Tiplerinde Daha Çok Görünür

Çatlaklar her anne adayımızda aynı şekilde de görülmeyebilir ten tonlarına ve cilt tiplerine göre değişik faktörlerde şekillenirler. Örneğin beyaz tenli ve kuru ciltlerde daha derin çatlaklar görülürken yağlı ve koyu tenlerde daha hafif çizgiler görülebilir.

Bu çatlaklar ve lekeleri engellemenin en önemli yolu ise çatlaklar oluşmadan karın bölgemiz gerilmeden krem ve losyonlara başlamak ve spor aktivitenizi kesmemek olacaktır. Kan dolaşım hızınız ve su içme oranınız ne kadar yüksek olursa o kadar çatlak ve lekeleri engellemiş olacaksınız.

Reply