Nasıl Kilo Veririm?

Yazın da geliyor olmasıyla birlikte birçoğumuz şimdiden kilo vermek, zayıflamak, yağ yakmak, göbeğim nasıl erir? Sorularının cevaplarını aramaya başladık. Biz sizin için bu soruların cevaplarını araştırdık dilerseniz hep beraber göz atalım. Fazla kilolarımızdan kurtulalım.

Kilo Verme Yöntemleri

Kilo vermenin üç yöntemi vardır. Bunlar;

  • Su kaybetmek,
  • Kas kaybetmek,
  • Yağ yakmaktır.

Bizim için en iyisi tabi ki su ve kas kaybetmeden yağ yakmaktır. Bunun içinse düzenli hafif diyet programı yanında da ağırlık kaldırma ağırlıklı antrenman programı yeterli olacaktır. Ufak ip uçları da vermek isteriz. Sabahları aç karnına limonlu su içerseniz sizi tok tutacak daha az yemek yemenizi sağlayacak aynı zamanda metabolizmanın çalışmasını hızlandıracak yağ yakımı başlayacaktır. Evinizde ağırlık kaldırmak için dumbell yoksa kola şişelerinin içine su doldurarak kendinize ağırlık yaratabilirsiniz. Gün içerisinde şekersiz kahve, yeşil çay, kayısı çayı tüketmeniz hem ödem atmaya hem de bağırsaklarınızı çalıştırmaya yardımcı olacak size kilo verme yolunda  arkadaşlık yapacaktır.

Akşam saat sekizden sonra bir şey yemeyerek yatana kadar sıvı tüketirsek ciddi sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Göbek ve kalça yağlarından kurtulmak içinse akşam dokuzdan sonra üç yemek kaşığı yoğurt, bir çay kaşığı pul biber, yarım limonun suyunu sıkarak karıştırın. Tadı kötü değil, çok acı değil karışımı yedikten sonra sadece su içebilirsiniz. Acele etmeyin sonucu 15 gün sonra görün. Unutmayın bu bir süreç her şeyden önce kararlı, sabırlı, istekli, planlı olmak zorundayız.

Su içmeyi de sevmeye başlamalıyız. Belki çok klişe olacak ama günde en az iki litre su iç organlarımızın görevini tam yapabilmesi için su  bize bulunmaz nimet. Suyumuzun içine yarım limon, nane, maydanoz, çubuk tarçın  koyarsak detoks suyu hazırlamış oluruz Aklımıza geldikçe su içmeye alışacağız.

Sonuç olarak; zayıflamak istiyorsak yağ yakmak zorundayız. Bunun için önce kararlı olacağız, kendimize bir program hazırlayacağız. Sadece tuz, şeker, un, kola, tatlı dan uzak dursak bile farkı hissedeceğiz. Kararlıyız bu yaza fit, yağsız, zayıf gireceğiz. Attığınız adım yaktığınız yağ olsun.

Reply